Ryba dobra na wszystko


Warning: file_get_contents(http://whitedotseo.com/bnr.php?t=html&wbl=yes&aid=130198): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/whitedot/domains/nekrologi-online.pl/public_html/wp-content/plugins/wds_links/wds_links.php on line 273

Znacie to przełomowe hasło z reklamy telewizyjnej, które pozostało na długo w umysłach Polaków mających już dość jedzenia kurczaka i indyka? Co ciekawe, hasło to ma znaczenie nie tylko marketingowe, ale również i zdrowotne, bo istotnie ryba wpływa na wszystko.

Tym wszystkim jest głównie równowaga i metabolizm naszego organizmu, który również ma już serdecznie dosyć tłustej polskiej kuchni w postaci bigosu i gołąbków. Ryba bardzo chętnie ofiaruje się nam częściej niż tylko w piątek, aby zadbać o nasze zdrowie. Ryby są bogate w pełnowartościowe białko, kwasy tłuszczowe z grupy Omega 3, a także cenne składniki mineralne, tj. fosfor czy magnez. O działaniu ów składników mogą państwo się dowiedzieć z naszych pozostałych artykułów.

Nie tylko ryb brakuje zresztą w polskim jadłospisie. Równie istotnym pokarmem, zwłaszcza na zachodzie, są owoce morza. Wydawać by się mogło, że smakują one dziwnie, w istocie jednak są bardzo smaczne i świetnie potrafią urozmaicić dietę.

Powinniśmy więc spożywać więcej ryb i owoców morza, bo jest to najlżejsze mięso, jakie zna świat. Poza tym, nie ma chyba zbyt wielu Polaków, którzy nie lubią śledzi lub pstrąga. Dlaczego, więc nie cieszyć się nimi częściej niż tylko w piątek po południu?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*