Odchudzanie z herbatą – prawda czy mit?


Warning: file_get_contents(http://whitedotseo.com/bnr.php?t=html&wbl=yes&aid=140532): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/whitedot/domains/nekrologi-online.pl/public_html/wp-content/plugins/wds_links/wds_links.php on line 273

Czy herbata jest w stanie wspomóc nas w walce z o wymarzoną sylwetkę? Okazuje się, że tak. Kiedy postanowienia, o zrzuceniu zbędnych kilogramów przerastają nasze możliwości, do gry może wkroczyć herbata! To fakt potwierdzony przez wiele ośrodków naukowych.

W diecie odchudzającej szczególnie ceniona jest herbata zielona. Przeprowadzono wiele badań naukowych, których wyniki potwierdzają, że ekstrakty zielonej herbaty hamują aktywność enzymów rozkładających tłuszcze, w wyniku czego nie są wchłaniane do organizmu lecz wydalane w postaci niezmienionej.

Bogactwo polifenoli zielonej herbaty, a szczególnie katechin, wpływa na stymulowanie procesu termo genezy, w trakcie którego następuje spalanie tłuszczu, który zamiast gromadzić się w organizmie pod postacią tkanki tłuszczowej, zmienia się w energię wydzielającą się w postaci ciepła. Zielona herbata wspiera więc utratę wagi oraz jej późniejsze utrzymanie w granicach normy. Regularne jej spożywanie pod postacią naparów z jej ekstraktem lun suplementów diety, zalecane jest szczególnie po posiłkach.

Ze swoich dietetycznych walorów słynie także herbata czerwona Pu-Erh.  Bogactwo czynnych związków i zachodzące podczas dojrzewania procesy, nadają jej wyjątkowych właściwości. Dzięki obecności  kofeiny, zwiększa wydatek energii oraz produkcję ciepła w organizmie, wpływając tym samym na spalanie tkanki tłuszczowej i obniżenie masy ciała. Zawarte w niej flawonoidy korzystnie oddziałują także na tempo przemiany materii i poprawę trawienia.

Na rynku dostępnych jest również wiele preparatów zawierających ekstrakty herbaty o działaniu wspomagającym odchudzanie. Produkty te, jako suplementy diety nie tylko działają w pożądanym przez nas kierunku, czyli jako tabletki na odchudzanie, ale często uzupełniają naszą dietę w niezbędne składniki. Warto więc włączyć je do codziennej diety.
Badania naukowe potwierdzają, że herbata zielona i czerwona wspomagają utratę zbędnych kilogramów. Należy jednak pamiętać o zdrowym trybie życia, ruchu i odpowiedniej diecie, bogatej w antyoksydanty. Samo spożywanie herbaty jest wspaniałym uzupełnieniem mądrej diety. Wprowadzenie do codziennego menu zielonej lub czerwonej herbaty z pewnością przyspieszy pożądane efekty.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*