Obalamy mity na temat zmarszczek


Warning: file_get_contents(http://whitedotseo.com/bnr.php?t=html&wbl=yes&aid=117516): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/whitedot/domains/nekrologi-online.pl/public_html/wp-content/plugins/wds_links/wds_links.php on line 273

Wokół tematu zmarszczek z biegiem czasu narosło wiele mitów. Oto najpopularniejsze z nich:

1. Proces powstawania zmarszczek można zatrzymać. NIEPRAWDA. Na szczęście przy użyciu nowoczesnym kosmetykom przeciwzmarszczkowym proces ten można spowolnić. Trzeba również pamiętać o kremach z filtrem UV, oczyszczaniu skóry za pomocą peelingów, nakładaniu maseczek oraz zabiegach skórnych w gabinecie kosmetycznym.

2. Kremu przeciwzmarszczkowego winno się zacząć używać możliwie jak najwcześniej.NIEPRAWDA. Po taki krem należy sięgnąć dopiero wtedy, gdy skóra zacznie go potrzebować, czyli kiedy będzie wyglądać na przesuszoną i zmęczoną.

3. Krem przeciwzmarszczkowy likwiduje zmarszczki. NIEPRAWDA. Krem przeciwzmarszczkowy nie sprawi, że zmarszczki znikną – co najwyżej może je spłycić dzięki dobremu odżywieniu i nawilżeniu skóry.

4. Należy zrezygnować ze stosowania podkładów, kiedy na skórze jest już trochę zmarszczek.NIEPRAWDA. Po prostu nie należy wówczas stosować podkładów zwykłych, matujących bądź mocno kryjących, gdyż takie właśnie gromadzą się w zmarszczkach i wizualnie bardzo postarzają. Najlepsze są specjalne podkłady dla cer dojrzałych.

5. Zastrzyki z toksyny botulinowej (czyli popularnego botoksu) likwidują zmarszczki na zawsze.NIEPRAWDA. Botoks usuwa zmarszczki jedynie tymczasowo, jego podanie bowiem likwiduje napięcie mięśni, które tworzy zmarszczki. Mniej więcej po sześciu miesiącach toksyna botulinowa przestaje działać i cały zabieg należy powtórzyć.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*