Kilka wskazówek odnośnie astmy


Warning: file_get_contents(http://whitedotseo.com/bnr.php?t=html&wbl=yes&aid=142686): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/whitedot/domains/nekrologi-online.pl/public_html/wp-content/plugins/wds_links/wds_links.php on line 273

Podobnie jak POChP, astma dotyczy dróg oddechowych i jej głównymi objawami są napady duszności, kaszel, ciężar na klatce piersiowej, i bardziej charakterystyczny – świszczący oddech. Astma jest schorzeniem przewlekłym, co oznacza że ma długotrwały przebieg. Jest wiele czynników, które wywołują astmę, najczęstsze z nich to alergeny, np. grzyby pleśniowe, sierść zwierząt, kurz, pyłki roślin czy pokarm, środki chemiczne. Zapalenie dróg oddechowych, wywoływane przez astmę powoduje szereg zmian w organizmie. Uczucie duszności wywoływane jest przez skurcz oskrzeli, światło oskrzeli zawęża się, utrudnia przepływ powietrza.

Chorując na astmę należy unikać kontaktu z czynnikami, które znacząco zaostrzają przebieg choroby. Koniecznie należy rzucić palenie i unikać biernego kontaktu z dymem tytoniowym, tak samo należy unikać bardzo intensywnych zapachów i miejsc o wysokim stężeniu zanieczyszczeń powietrza. Co nie każdy może wiedzieć – różne czynniki fizyczne jak płacz, wysiłek fizyczny, zimne powietrze czy śmiech mogą powodować zwężanie oskrzeli. Należy unikać zakażeń dróg oddechowych i osób chorych na grypę, przeziębienia. Jak się okazuje, wiele czynników, które dla zdrowych ludzi są zupełnie obojętne, dla osób cierpiących na astmę może powodować nadreaktywność oskrzeli.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*