Jak jeść, aby nie obciążać dodatkowo wątroby?


Warning: file_get_contents(http://whitedotseo.com/bnr.php?t=html&wbl=yes&aid=131263): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/whitedot/domains/nekrologi-online.pl/public_html/wp-content/plugins/wds_links/wds_links.php on line 273

Jak jeść? Kwestia jakby się mogło wydawać oczywista, jednak wcale tak nie jest. Sposób w jaki jemy, tempo, stan psychiczny w jakim się znajdujemy bezpośrednio wpływa na nasze zdrowie. Nie dotyczy to tylko osób cierpiących na choroby wątroby, jednak te osoby powinny zwrócić szczególną uwagę na to w jaki sposób jedzą. Również osoby cieszące się dobrym stanem wątroby powinny rozważyć wprowadzenie tych wskazówek w życie.

Po pierwsze należy jeść powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs. Jedzenie w pośpiechu zwykle łączy się z przełykaniem dużych kęsów jedzenia. To niepotrzebnie obciąża wątrobę, ale nie tylko wątrobę. Proces trawienia powinien rozpoczynać się już właściwie w jamie ustnej, kiedy to należy dobrze przeżuć pożywienia, a enzymy zawarte w ślinie rozpoczynają procesy trawienne.

Po drugie należny jeść w spokoju. Nie powinno się jeść w stresie, bo wtedy również procesy trawienne są utrudnione, ponieważ mięśnie w sytuacjach stresowych są napięte. To również niekorzystnie wpływa na wątrobę. W ogóle wątroba nie lubi stresu. Poza tym stres wpływa niekorzystnie na cały nasz organizm, marnotrawi energię i pogarsza stan zdrowia.

Po trzecie i chyba najważniejsze – nie wolno się przejadać. Przejadanie się bardzo obciąża wątrobę. Najlepiej jest jeść np. 4 mniej obfite posiłki niż 3 obfite posiłki o dużej objętości. Najgorsze jest przejadanie się ciężkostrawnymi potrawami jak np. tłuste mięsa albo fasola, w szczególności jeśli cierpi się na jakieś choroby wątroby.

Jeśli zbliża się pora posiłku to najlepiej jeśli na kilka minut przed jedzeniem odprężyć się, a podczas posiłku zamiast zajmować się kilkoma innymi rzeczami, zrelaksować się i skupić na jedzeniu. Dzięki temu szybciej i efektywniej strawimy pokarm, a wątroba będzie miała łatwiejszą pracę.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*