3 środki na łysienie


Warning: file_get_contents(http://whitedotseo.com/bnr.php?t=html&wbl=yes&aid=139942): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /home/whitedot/domains/nekrologi-online.pl/public_html/wp-content/plugins/wds_links/wds_links.php on line 273

Łysiną jest znaczny ubytek włosów. Może to być spowodowane zarówno naturalnym stanem organizmu co może się zdarzyć u niektórych mężczyzn po trzydziestce, jak również u kobiet po okresie menopauzy. Jak można spowolnić fakt ubytku włosów?

1

Są różne metody walki z łysieniem. W medycynie naturalnej, mogą to być różnego rodzaju pasty do nakładania na skórę głowy wyrabiane domowymi sposobami np. z pokrzyw, czy czarnej rzepy, również napary i ziołowe szampony. Mniej znane rośliny używane do zatrzymania łysienia, to ruta, łopian i brzoza. Do rozcieńczenia można użyć roztworu alkoholu

2

Następne są zioła, używane głównie w formie naparów do picia. Mogą być spożywane jako koncentrat dodawany do herbaty (kupowane w aptece), albo w postaci herbatek (np. z ruty), szczególnie popularne są te z pokrzywy, lawendy i begonii.

Inną metodą, która można zastosować w przypadku łysienia,są hydroterapia i terapia światłem, lub częste masowanie skóry głowy, aby stymulować mieszki włosowe. Można też nie myć włosów za często, i używać do tego celu łagodnego mydła bez detergentowego.

3

Medycyna alternatywna również ma zastosowanie. Można przykładowo spróbować akupunktury – jest szeroko praktykowana na całym świecie i daje dobre efekty.

Jeśli powyższe sposoby nie działają, a zależy Wam na utrzymaniu swoich włosów, to lekarstwem jest przeszczep włosów, który przy obecnej medycynie jest właściwie zabiegiem kosmetycznym.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*